Doprava nad Є40 zdarma

Starostlivosť o psie labky

Psie labky sú jednou z najdôležitejších častí tela našich štvornohých miláčikov. Nesú celú váhu psa, tlmia nárazy a sú mimoriadne citlivé. Preto je dôležité venovať im náležitú starostlivosť počas celého roka, pričom treba zohľadniť rôzne podmienky, ktoré prináša leto a zima.

Letná starostlivosť o psie labky:

Počas leta sú psie labky vystavené niekoľkým druhom rizík. Horúce povrchy, ako asfalt alebo betón, môžu spôsobiť popáleniny a pľuzgiere. Chemikálie z trávnikov alebo posypových materiálov môžu taktiež podráždiť pokožku psích labiek. Preto je vhodné aby sme preventívne dbali aj na hydratáciu labiek, chôdzu v tieni, či ochránili labky balzamom.

Pri hydratácii je dôležité udržiavať pitný režim psíka, pokiaľ bude pes dehydrovaný môže mať oslabenú kožu na labkách, čím sa zvyšuje riziko poranenia na labkách. Pri prechádzke v letných mesiacoch, sa snažte vyhýbať horúcim povrchom počas najteplejších častí dňa. Ak je to nevyhnutné, prechádzajte sa v ranných alebo večerných hodinách, keď je teplota nižšia. Prípadne psíka dajte rovno iba na trávu.

Na konci dňa používajte balzam na labky, ten pomôže zvláčniť ich kožu a zabezpečí ochrannú vrstvu pred vonkajšími vplyvmi.

 

Zimná starostlivosť o psie labky:

Zima prináša svoje vlastné výzvy. Chlad, sneh a zamrznuté povrchy môžu spôsobiť popraskanie kože, omrzliny a podráždenia spôsobené posypovou soľou a chemikáliami.

Preventívne Opatrenia

  1. Pravidelné čistenie: Po každej prechádzke odstráňte sneh a soľ z labiek. Môžete použiť vlažnú vodu na ich opláchnutie a následne ich dôkladne osušiť.
  2. Ochranná obuv: Zvážte použitie ochrannej obuvi pre psa. Pomôže chrániť labky pred chladom, chemikáliami a tiež zraneniami na ľadových povrchoch.
  3. Hydratácia a výživa: Používajte špeciálne krémy a balzamy určené pre zimnú starostlivosť. Tieto produkty pomáhajú zabrániť vysúšaniu a popraskaniu kože.